Kontaktujte nás: +421 951 634 050

🔥Akcia doprava zdarma pri objednávke nad 20€ 🚚 Platí do 29.1.2023🔥

Čo treba vedieť o čage

Čo treba vedieť o čage

Čo treba vedieť o čage, pýtate sa.

Zaujíma vás, ako huba CHAGA alebo ČAGA (Inonotus obliquus) môže prospieť vášmu zdraviu?

Aké sú jej výhody? Čo naj dôležitejšie musíte vedieť? A je bezpečná? Tak poďme na to.

Ako prvé potrebujete vedieť, že zo všetkých funkčných húb je ČAGA najsilnejšia.

Zatiaľ čo väčšina z nás uvažuje o tom, prečo šampiňóny vyrastajú zo zeme a čaga rastie na kôre brezových stromov, treba uvažovať aj nad tým, že práve to ju bude robiť takou výnimočnou. A keď k tomu pridáme fakt, že rastie v chladnom podnebí, ako je Kanada, Sibír a severná Európa a jej účinné látky sú preto silnejšie, všetko Vám to začne zapadať.

Čaga sa už viac ako tísic rokov používa ako tradičná medicína v severnej Európe a Rusku na zlepšenie celkového zdravia a imunity. Hubu nastrúhali na jemný prášok a potom uvarili ako bylinkový čaj. Dnes sa čaga predávajú ako úžasný doplnok stravy.

Zvonka vyzerá ako spálené uhlie, ale zvnútra, to je miesto, kde je skutočná mágia! V čom to je?

Obsahuje množstvo významného enzýmu superoxiddismutzy (SOD).

Táto enzymatická látka sa síce prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, s vekom sa však jej produkcia výrazne znižuje.

Preto je dobré dopĺňať ju, optimálne v prírodnej forme. Tým, že sa breza cudzopasnej hube bráni, aktivizuje svoje obranné mechanizmy. Huba do seba z brezovej vody načerpá SOD a ďalšie antioxidanty, vo finále strom zahubí, v nej samej však ostane vysoká koncentrácia liečivých látok.

Čaga, tiež známa ako „čierne zlato“ vďaka svojmu korkovitému oranžovému tkanivu, je známa svojim antioxidačným obsahom. V skutočnosti, má jeden z najvyšších, ak nie najvyšší antioxidačný obsah ako akékoľvek iné potraviny.

Všetky tieto pozitíva ju predurčujú riešiť mnohé problémy, napríklad pri srdcových chorobách, cukrovke, ochoreniach pečene, parazitoch, bolestiach žalúdka a niektorých druhoch rakoviny. Vedci dlho skúmali jej použitie v boji proti rakovine. 

Všetky štúdie nájdete TU.

Na záver ešte jedna zaujímavosť, čo treba vedieť o čage

Je ironické, že huba – čaga sa niekedy nazýva „rakovina stromu“, pretože jej prítomnosť nakoniec zabije jej hostiteľský strom. Ona si však so sebou odnáša tie najcennejšie látky.

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.