Kontaktujte nás: +421 951 634 050

🔥Akcia doprava zdarma pri objednávke nad 20€ 🚚 Platí do 29.1.2023🔥

Blog

Fermentácia

Fermentácia všetko čo o nej treba vedieť

Ľudia po stáročia používali fermentáciu na zlepšenie chuti potravín bez toho, aby vedeli, prečo a ako to funguje. Dnes vďaka vedeckým objavom Louisa Pasteura vieme, že kvasenie spôsobujú živé organizmy. Fermentácia nielenže robí kváskový chlieb, syr a víno chutnejšími, ale pomáha nám aj zostať nažive.

Metóda Wima Hofa

Metóda Wima Hofa

Asi pred niekoľkými rokmi som prvýkrát počul meno Wim Hof. V tom čase v Slovenskej republike ľudia nepoznali jeho metódu ani jeho, ako človeka. Napriek tomu sa to v priebehu jediného roka dramaticky zmenilo – dnes už takmer každý vie, o koho sa jedná.

Hormonálna nerovnováha

Hormonálna nerovnováha dajte svoje hormóny do poriadku

Hormóny – ako napríklad estrogén, testosterón, adrenalín a inzulín – zohrávajú rozhodujúcu úlohu v celkovom zdravotnom stave, takže hormonálna nerovnováha môže byť nebezpečná. Syntetické hormonálne substitučné terapie sú najbežnejšou liečbou týchto nerovnováh, ale často sa s nimi spájajú nežiaduce vedľajšie účinky.

Prírodný vitamín C

Prírodný vitamín C, kde všade ho nájdeme

Vitamín C je celosvetovo najznámejším vitamínom. Dokonca aj malé deti vedia, aký môže byť dôležitý, a tiež chápu, že sa jedná o životne dôležitú látku. V dnešnej dobe môžeme naraziť na tento vitamín v rôznych podobách, akými sú prírodný vitamín C, ktorý sa nachádza napríklad v citrusových plodoch a iných potravinách alebo syntetický vitamín C, […]

imunita posilnenie

Posilnenie imunity 11 spôsobov ako nato

S blížiacou sa zimou mnohí ľudia viac premýšľajú o tom, ako sa chrániť pred ochorením. Ak patríte k ľuďom, ktorí často trpia chrípkou, infekciami dýchacích ciest, prechladnutím alebo inými chorobami, toto ročné obdobie môže byť náročné.

Vrbovka úzkolistá

Vrbovka úzkolistá

Vrbovka úzkolistá nie je jediné meno, pod ktorým je táto bylina známa. Iný názov čaju z vrbovky alebo Ivana Čaja je ohnivec, kyprina úzkolistá ale Rusi ho zvyčajne nazývajú Ivan Čaj alebo Koporský čaj.

Vitálne huby

Vitálne huby (časť I)

Označované sú viacerými názvami no najčastejšie sa stretnete s týmto pomenovaním. Ako už z názvu vyplýva sú to, huby, ktoré majú silu podporovať vitalitu človeka no okrem toho ukrývajú v sebe omnoho viac potenciálu.