Kontaktujte nás: +421 951 634 050

🔥Akcia doprava zdarma pri objednávke nad 20€ 🚚 Platí do 29.1.2023🔥

Čaga čierne zlato

Čaga čierne zlato

https://royalchaga.sk/caga-sibirska/Čaga, je známa ako „čierne zlato“, vďaka svojmu korkovitému oranžovému tkanivu, ale aj vďaka svojmu antioxidačnému obsahu. V skutočnosti, má jeden z najvyšších, ak nie najvyšší antioxidačný obsah ako akékoľvek iné potraviny.

Obsahuje množstvo významného enzýmu superoxiddismutázy (SOD). Táto enzymatická látka sa síce prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, s vekom sa však jej produkcia výrazne znižuje. Preto je dobré dopĺňať ju, optimálne v prírodnej forme. Tým, že sa breza cudzopasnej hube bráni, aktivizuje svoje obranné mechanizmy. Huba do seba z brezovej vody načerpá SOD a ďalšie antioxidanty, vo finále strom zahubí, v nej samej však ostane vysoká koncentrácia liečivých látok.

Čo to však znamená?

Najprv musíme pochopiť, čo sú to voľné radikály. Voľné radikály sú molekuly, ktoré sa prirodzene vytvárajú v tele alebo pôsobením chemických látok alebo látok pôsobiacich v prostredí, ako je znečistenie. Pretože voľné radikály majú jediný nepárový elektrón, sú reaktívne a nestabilné. Budú hľadať ďalšie molekuly, ktoré by im odobrali elektrón alebo mu poskytli svoj elektrón navyše, ktorý vytvára viac voľných radikálov.

Vo výsledku môžu voľné radikály spôsobiť poškodenie a zničiť naše bunky a DNA. Keď sa vyprodukuje príliš veľa voľných radikálov, nastane oxidačný stres . Podľa doktora Joela Fuhrmana oxidačné poškodenie „prispieva k starnutiu nášho tela a chorobám, ako je rakovina, cukrovka a srdcové choroby.“ Odkiaľ teda čaga prichádza do rovnice voľných radikálov? Vďaka vysokému obsahu antioxidantov obsahuje čaga lapače voľných radikálov. Tieto lapače vyhľadávajú voľné radikály a darujú elektrón, ktorý ich neutralizuje a zabráni ďalším škodám.

Musíte uznať je to naše zlatíčko 🙂

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.