Kontaktujte nás: +421 951 634 050

🔥Akcia doprava zdarma pri objednávke nad 20€ 🚚 Platí do 29.1.2023🔥

Brezová čaga

Brezová čaga – zdravie v jednej hube

Čaga sibírska sa objavuje už v dávnych historických prameňoch 16. storočia. Spája sa s Ruskom, presnejšie so Sibírom. Jedným z prvých národov, ktoré obývali tieto regióny a používali brezovú čagu v každodennom živote, boli Chanty a Ainu.

Čaga tinktúra alebo Čaga čaj boli bežným pomocníkom na boj proti parazitom, rôznym infekciám, čistili pečeň, liečili žalúdok, črevá, srdce a všeobecne ju používali na prevenciu chorôb. Vyrábali „mydlovú vodu“ z čagy, ktorá mala dezinfekčné vlastnosti, priestor kde žili vydymovali s dymom tlejúcej suchej čagy a používali ju pri ich magických rituáloch.

ČAGA mala a má svoju SILU

V modernom svete, sa z brezovej čagy získava vysokokvalitný produkt. Zachováva si maximum svojich užitočných látok, je ľahko stráviteľný a úplne sa rozpustný vo vode.

Extrakt čagy je neoceniteľný, pretože práve v tejto jednej hube sa kombinujú biologicky aktívne zložky: flavonoidy, alkaloidy, fenolové zlúčeniny (triesloviny), fytoncidy, komplex organických kyselín, melanín, komplex vo vode rozpustných chromogénov, antioxidanty,  ktoré ničia voľné radikály, minerály a stopové prvky.

Čaga je veľký BOJOVNÍK

Čaga extrakt je bohatý na vlákninu a základné živiny vrátane vitamínu D, železa, horčíka, draslíka, mangánu a vápnika. Vysoký obsah melanínu v čage viedol niektorých k presvedčeniu, že môže podporovať melanín, ktorý sa prirodzene nachádza v pokožke, a tým ju chrániť pred poškodením slnkom, vráskami alebo starnutím.  Melanín je tiež silným antioxidantom a má jednu z najvyšších „zachytávacích“ schopností kyslíkových radikálov (ORAC) v akejkoľvek
potravine.

Poznámka: ORAC je metóda vyvinutá vedcami z Národných inštitútov zdravia na meranie antioxidačnej kapacity rôznych potravín.

Kórejský výskumný tím uviedol, že vodný extrakt z čagy bol schopný chrániť pečeňové biopsie pred oxidačnými účinkami chemickej látky (terbutylhydroperoxid), o ktorej je známe, že spôsobuje jej poškodenie. Štúdia mala replikovať to, čo sa deje u ľudí s pečeňovou toxicitou vyvolanou liekmi alebo alkoholické ochorenie pečene. (1)

Môže tiež pomôcť zmierniť zápal a oxidačný stres, ktoré podnecujú chronické ochorenia pečene, ako je vírusová hepatitída alebo nealkoholické tukové ochorenie pečene. Ako vieme každý človek a aj jeho organizmus je iný, preto treba účinky vyskúšať práve na sebe samom.

Zaujalo nás…

Podľa štúdie z roku 2014 v oblasti doplnkovej a alternatívnej medicíny založenej na dôkazoch môže Čaga pomôcť pri kontrole cukrovky. Hypotéza je založená na priaznivých účinkoch rastlinných polysacharidov na hladinu cukru v krvi.

Štúdie preukázali, že potkany s chemicky vyvolaným diabetom dosiahli takmer normálnu hladinu cukru v krvi po tom, čo boli po dobu šiestich týždňov kŕmené perorálnym roztokom polysacharidov získaných z čagy. Vedci sa domnievajú, že roztok znížil zápal v poškodených bunkách pankreasu, čo umožnilo normálnejšie fungovaniu orgánu produkujúceho inzulín. (2,3,4,5,6,7)

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.