Kontaktujte nás: +421 951 634 050

Doprava zdarma pri objednávke nad 60€ 🚚

Pomoc

Kontakty

Tel.č: +421 951 634 050

info@royalchaga.sk

Sledujte nás

Brezová čaga

Brezová čaga – zdravie v jednej hube

Brezová čaga sibírska sa objavuje už v dávnych historických prameňoch 16. storočia. Spája sa s Ruskom, presnejšie so Sibírom. Jedným z prvých národov, ktoré obývali tieto regióny a používali brezovú čagu v každodennom živote, boli Chanty a Ainu.

Používali sušenú čagu vo forme tinktúr alebo čaju na boj proti parazitom, rôznym infekciám, čistili pečeň, liečili žalúdok, črevá, srdce a všeobecne ju používali na prevenciu chorôb. Vyrábali „mydlovú vodu“ z čagy, ktorá mala dezinfekčné vlastnosti, priestor kde žili vydymovali s dymom tlejúcej suchej čagy a používali ju pri ich magických rituáloch.

ČAGA mala a má svoju SILU

V modernom svete, sa z brezovej čagy získava vysokokvalitný produkt. Zachováva si maximum svojich užitočných látok, je ľahko stráviteľný a úplne sa rozpustný vo vode.

Extrakt čagy je neoceniteľný, pretože práve v tejto jednej hube sa kombinujú biologicky aktívne zložky: flavonoidy, alkaloidy, fenolové zlúčeniny (triesloviny), fytoncidy, komplex organických kyselín, melanín, komplex vo vode rozpustných chromogénov, antioxidanty,  ktoré ničia voľné radikály, minerály a stopové prvky.

 • Chaga čaj

  ,

  9.90 Výber možností
 • Royal Chaga tekutý extrakt

  ,

  32.9042.90 Výber možností
 • Čaga čaj

  ,

  6.90 Výber možností

Čaga je veľký BOJOVNÍK

Čaga extrakt je bohatý na vlákninu a základné živiny vrátane vitamínu D, železa, horčíka, draslíka, mangánu a vápnika. Vysoký obsah melanínu v čage viedol niektorých k presvedčeniu, že môže podporovať melanín, ktorý sa prirodzene nachádza v pokožke, a tým ju chrániť pred poškodením slnkom, vráskami alebo starnutím.  Melanín je tiež silným antioxidantom a má jednu z najvyšších „zachytávacích“ schopností kyslíkových radikálov (ORAC) v akejkoľvek
potravine.

Poznámka: ORAC je metóda vyvinutá vedcami z Národných inštitútov zdravia na meranie antioxidačnej kapacity rôznych potravín.

Kórejský výskumný tím uviedol, že vodný extrakt z čagy bol schopný chrániť pečeňové biopsie pred oxidačnými účinkami chemickej látky (terbutylhydroperoxid), o ktorej je známe, že spôsobuje jej poškodenie. Štúdia mala replikovať to, čo sa deje u ľudí s pečeňovou toxicitou vyvolanou liekmi alebo alkoholické ochorenie pečene. (1)

Môže tiež pomôcť zmierniť zápal a oxidačný stres, ktoré podnecujú chronické ochorenia pečene, ako je vírusová hepatitída alebo nealkoholické tukové ochorenie pečene. Ako vieme každý človek a aj jeho organizmus je iný, preto treba účinky vyskúšať práve na sebe samom.

Zaujalo nás…

Podľa štúdie z roku 2014 v oblasti doplnkovej a alternatívnej medicíny založenej na dôkazoch môže Čaga pomôcť pri kontrole cukrovky. Hypotéza je založená na priaznivých účinkoch rastlinných polysacharidov na hladinu cukru v krvi.

Štúdie preukázali, že potkany s chemicky vyvolaným diabetom dosiahli takmer normálnu hladinu cukru v krvi po tom, čo boli po dobu šiestich týždňov kŕmené perorálnym roztokom polysacharidov získaných z čagy. Vedci sa domnievajú, že roztok znížil zápal v poškodených bunkách pankreasu, čo umožnilo normálnejšie fungovaniu orgánu produkujúceho inzulín. (2,3,4,5,6,7)

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.

Certifikované produkty

Všetky naše produkty podliehajú prísnym normám

Rýchle doručenie

Objednávky doručujeme do 48 hodín

Profesionálne poradenstvo

Náš tím je pripravení zodpovedať všetky vaše otázky

100% Ochrana údajov

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí