Kontaktujte nás: +421 951 634 050

Doprava zdarma pri objednávke nad 60€ 🚚

Pomoc

Kontakty

Tel.č: +421 951 634 050

info@royalchaga.sk

Sledujte nás

Medicinálne huby

4 spôsoby ako užívať práškový hubový extrakt

Prášok z hubového extraktu je jedným z najuniverzálnejších spôsobov, ako využiť benefity vitálnych húb vo svojom živote.

Práškové extrakty sú veľmi variabilné, čo sa týka ich využitia a spôsobu aplikácie. Sú úplne rozpustné vo vode, ľahko sa primiešajú do nápojov, či jedla.

V tomto článku si ukážeme 4 najčastejšie formy využitia práškových extraktov, tak ako ich využívame my. Fantázii sa však medze nekladú a budeme radi, ak sa s nami podelíte o spôsoby akými užívate práškové extrakty vy.

1. Teplá voda

Základným spôsobom ako sa užívajú práškové extrakty je jednoduché rozpustenie v teplej vode. Následne je extrak potrebné rozmiešať a vypiť. Táto metóda je však najmenej obľúbená, pretože hubové extrakty majú väčšinou horkastú chuť.

2. Káva

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si svoje ráno nevedia predstaviť bez chutnej a voňavej kávy je táto metóda pre Vás ako stvorená. Jednoducho pridáme malú lyžičku extraktu do obľúbenej kávy, necháme chvíľku extrakt rozpustiť a poriadne ho potom premiešame. Káva výrazne svoju chuť nezmení, no zato sa z nej stane “SUPER KÁVA” alebo môžeme ju nazvať aj funkčnou kávou. Takáto káva obsahuje množstvo antioxidantov, betaglukánov, triterpénov, vitamíny, minerály a mnoho ďaľších účiných látok 🙂 Samozrejme môžeme do kávy pridať trochu mlieka či smotany alebo čokoľvek, čo máme radi.

Časté otázky:

Môže teplo kávy prípadne čaju zničiť užitočné látky z huby?

Nie. Užitočné látky v hubách sú tepelne stabilné. Pri samotnej extrakcii sa využíva horúca voda na uvoľnenie užitočných látok z húb.

  • Royal Chaga Powder

    ,

    49.9069.90 Výber možností

3.Smoothie drink

Väčšina ľudí hubové extrakty v káve miluje. Väčšina, no nie všetci. Sú ľudia, ktorí chuť kávy vyslovene nemusia (čo je úplne v poriadku) alebo ju nepijú z rôznych dôvodou a v prípade detí netreba vysvetlovať. Pre túto skupinu ľúdí je tu skvelý spôsob, akým môžu užívať práškový extrakt, so všetkými jeho benefitmi. Väčšina smoothies, ak nie všetky, hravo prekyjú chuť extraktu a my si tak môžeme vychutnať skvelý drink, plný účinných látok z húb. Jednoducho do svojho obľúbeného smoothie pridáme prášok a rozmiešame. Vualááá hotovo.

4.Jedlo a Koláče

Možno by ste ani nepovedali, aké široké využitie práškový extrak má. Prakticky ho môžeme pridať kdekoľvek a varenie či pečenie nie je žiadnou výnimkou. Ovsené kaše, jogurty, polievky, koláče, kde len vás napadne, tam môžeme extrakty pridať. Ak hľadáte inšpiráciu na recepty, tak niekoľko z nich nájdete v našom e-booku 9 receptov z chagy alebo na našom instagrame či blogu, kde budeme postupne pridávať rôzne recepty, nie len z hubových extraktov.

5.Tip na záver

Ak by náhodou nebol pre Vás ani jeden zo spôsobou vyhovujúci, vždy je možnosť si extrakt dať svojpomocne do prázdnych kapsúl a jednoducho zapiť vodou 🙂

Zvolte si čo je pre Vás najlepšie

Stavím sa, že odteraz už nebudete mať dilemu alebo problém s tým, ako práškové extrakty využiť. Dôležite je nájsť si spôsob, ktorý bude vyhovovať Vám a vôbec nezáleží či, to bude niektorý z vyššie uvedených alebo si nájdete svoj vlastný. Podstatné je využiť silu vitálnych húb naplno, pretože nám majú naozaj čo ponúknuť.

RoyalChaga

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.

Certifikované produkty

Všetky naše produkty podliehajú prísnym normám

Rýchle doručenie

Objednávky doručujeme do 48 hodín

Profesionálne poradenstvo

Náš tím je pripravení zodpovedať všetky vaše otázky

100% Ochrana údajov

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí

Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.