Kontaktujte nás: +421 951 634 050

🔥Akcia doprava zdarma pri objednávke nad 20€ 🚚 Platí do 29.1.2023🔥

Časté otázky

Najčastejšie otázky našich zákazníkov

Všeobecné otázky

Pri objednávke nad 60 € dopravu hradíme MY. Vy ju máte ZDARMA. 

Cena za dopravu do 60€:

Kuriér na adresu (SK) : 3,90€

Kuriér na adresu (CZ): 5,90€

Spôsoby platby:

Dobierka: 1€

Platba kartou: Zdarma

Prevod na účet: Zdarma

Námestie Jozefa Herdu 1, 917 01, Trnava – budova Duposu (bývalý Sibamac) na 2 poschodí.

Pred vyzdvihnutím nás prosím kontaktujte na čísle +421 951 634 050 aby sme sa dohodli na čase vyzdvihnutia nakoľko sa nejedná o predajňu nie sme tu vždy k zastihnutiu.

Robíme všetko preto, aby vaša objednávka bola u Vás čo najskôr. Pri odoslaní objednávky do 12:00 Vám bude zásielka doručená do 1 až 2 pracovných dní v závislosti od prepravcu.

Áno, naše produkty majú príslušné certifikáty a protokoly od výrobcu a povolenia pre predaj v celej EU.

V prípade reklamácii nás stačí kontaktovať telefonicky alebo e-mailom a Váš problém sa budeme snažiť vyriešiť v čo najkratšom čase.

Ak chcete zrušiť odber nášho newletteru jednoducho stačí otvoriť niektorý z našich e-mailov, ktorý Vám bol doručený a úplne na konci zvolíte možnosť odhlásiť sa z odberu.

Časté otázky o produktoch

Myšlienka húb pre zdravie môže znieť zvláštne, ale v skutočnosti to nie je nič nové.

Vitálne huby, ktoré boli správne extrahované, sa môžu používať na podporu imunity, optimalizáciu správnej hladiny energie, životných funkcií, kognitívnych funkcií a ďalších.

Termínom hubový prášok sa bežne označuje výrobok z rozomletých sušených húb. 

Dnes je ľahké a cenovo dostupné nájsť tento prášok takmer kdekoľvek. Hoci tento prášok obsahuje všetky látky, ktoré hubová surovina obsahovať má, nemôžeme z nej veľa absorbovať, pretože MY (ľudia) nemáme enzýmy potrebné na trávenie chitínu (bunkového obalu) v ktorom sú uzavreté všetky prospešné látky z huby.

Aby sme mohli využiť účinné látky z húb, musíme chitínový obal rozložiť pomocou jedného alebo viacerých procesov.

Tradičnou metódou je sušenie húb a varenie odvaru. Trvá to však dlho a nedosiahneme maximálne účinky. Ak sa sušené huby rozomelú na jemný alebo aj hrubší prášok, tu už sa čiastočne naruší chitínový obal, a organizmus je schopný z huby vyťažiť nejaké účinne látky. Tento prášok však obsahuje málo polysacharidov.

Preto najlepšou voľbou je práškový EXTRAKT.

Extrakciou horúcou vodou sa prelomí chitínová bariéra a vďaka tomu je možné vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. U niektorých húb ako napríklad Reishi a Čaga pre získanie väčšieho množstva účinných látok (tie ktoré nie sú rozpustné vo vode), je potrebné vykonať ešte druhú extrakciu alkoholom (tzv. dvojitú extrakciu ).

Jednoznačne teda je najoptimálnejšou metódou spracovania húb pre najväčší účinok dvojitá extrakcia. Extrakt z huby je cenovo niekoľko násobné drahší no má mnohonásobne väčší účinok ako samotný prášok, ktorý naše telo nedokáže dobre spracovať.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď a skôr záleží na Vašej osobnej preferencii, ktorá forma je pre Vás najpohodlnejšia na užívanie a tiež cenovo najprijateľnejšia.

Pri užívaní vitálnych hub sa odporúča zvýšiť príjem Vitamínu C pre lepšiu vstrebateľnosť účinných látok nachádzajúcich sa v hubách. 

Odporúčame užívať lipozomálny vitamín C, ktorého vstrebateľnosť je až 95% oproti bežne dostupým formám ktoré majú vstrebatelnosť 7-8%.

Na trhu je možné nájsť pomerne veľké množstvo káv, ktoré obsahujú vitálne huby a to za nižšie ceny ako u nás,  prečo tomu tak je?

Dôvodov je viac.

Často tieto výrobky obsahujú hubový prášok namiesto čistého 100% extraktu.  Namletý prášok je niekoľko násobne lacnejší, no náš organizmus z neho nedokáže vstrebať takmer žiadne účinné látky. Viac o tom o kartu nižšie.

Ak extrakt skutočne aj obsahujú podiel býva veľmi malý väčšinou 1-2%.

Naša káva obsahuje 12,4 % čistého 100% práškového extraktu, čo je 31g na 250g balenie.

Ďaľším dôvodom je kvalita kávy. V našich kávach nájdete 100% arabicu pôvodom z brazílie vysokej kvality. Káva je pražená na slovensku.

Áno dokonca sa to odporúča vo väčšine prípadov, vždy je treba sa však najprv poradiť so svojim lekárom.

Príliš veľké množstvo húb môže viesť k vedľajším účinkom, ako je sucho v hrdle alebo žalúdočné ťažkosti.

Tieto vedľajšie účinky však boli zaznamenané najmä vtedy, keď ľudia konzumujú veľké množstvo húb a prekračujú odporúčané dávkovanie.

Áno vitálne huby sú vhodné aj pre zvieratá. 

Odporúčané dávkovanie je 500mg extraktu na 10kg váhy pri vážnejších problémoch je možné dávku zvýšiť 2 až 3 násobne.

Užívanie sa odporúča 2 krát do roka 2 mesiace na jar a 2 na jeseň.

O hubách je známe, že dokážu rásť a prosperovať v najrôznejšom prostredí.

Dokážu nasávať do seba ťažké kovy, rádioaktivitu či môžu obsahovať rôzne mikroorganizmi, baktérie, salmonelózu, vírus ecoli, plesne či mnoho ďalších látok, ktoré v našom finálnom produkte určite vidieť nechceme.

Tieto látky sú pre človeka nebezpečné, a preto je veľmi dôležité, aby ste pri kúpe produktu dávali pozor nato, či má všetky potrebné testy a certifikáty.

U nás v RoyalChaga, preto okrem testov od dodávateľov, testujeme hubovú surovinu v nezávislom laboratóriu.

Testujeme všetky vyššie spomínané látky a mikroorganizmy, vrátane ťažkých kovov a po novom už máme na väčšinu našich produktov aj testy na rádioaktivitu.

Informácie o dávkovaní nájdete priamo pri každom produkte na konci popisu alebo na obale produktu.

Vitálne huby sa majú užívať minimálne jeden až dva mesiace ideálne však 6 mesiacov až jeden rok. Pozitívne účinky užívania sa prejavia už po niekoľkých týždňoch. Nezabúdajte na prestávky medzi každou kúrou (viac informácii nájdete pri jednotlivých produktoch).

Systém, vďaka ktorému za každého privedeného zákazníka od nás dostanete odmenu. Affilite systém aktuálne pripravujeme.

V prípade záujmu stať sa affiliate partnerom nás kontaktujte na: spolupraca@royalchaga.sk