Kontaktujte nás: +421 951 634 050

Doprava zdarma pri objednávke nad 60€ 🚚

Čaga pre dlhovekosť

Čaga sibírska pre dlhovekosť

V roku 1969 objavil prof. I. Freedvich a JM McCord enzým superoxiddismutáza (SOD). Je to dôležitý enzým skúmaný v súvislosti s liečbou rakoviny. Ľudské telo počas metabolizmu vylučujeme nebezpečné aktívnej formy kyslíka. Enzým SOD kyslíkové radikály ničí.

 Je dôležitý, prirodzený, telu vlastný antioxidant, ktorý chráni telo pred aktívnymi voľnými kyslíkovými radikálmi.

SOD je teda jedným z najsilnejších antioxidantov, ktorý chráni bunky a tkanivá tela pred pôsobením voľných radikálov. Je dôležitým faktorom pre obranyschopnosť organizmu. Ako antioxidant má zvláštny význam.

Vie pomôcť k ochrane proti deštrukcii buniek (začiatok bujnenia). Má výraznú schopnosť neutralizovať superoxidový radikál, ktorý je jedným z najviac škodlivých voľných radikálov a premieňa ho na menej toxický peroxid vodíka. Jeho množstvo, rovnako ako mnoho ďalších ochranných látok, ktoré sa prirodzene vyskytujú v tele, sa s postupujúcim vekom a v závislosti na genetických dispozíciách bohužiaľ znižuje. Je však vo vysokej miere obsiahnutý v Čage. Dokonca divoko rastúca čaga sibírska obsahuje mimoriadne množstvo SOD v porovnaní s inými liečivými hubami, populárnymi džúsy a ovocím s vysokým obsahom antioxidantov.

Čaga sibírska obsahuje také veľké množstvo SOD, ktoré disponuje väčším antioxidačným účinkom ako dávky vitamínových doplnkov (A, C a E), beta karoténu, koenzýmu Q10, pycnigenolu, spirulinu, bioflavonoidov a dôležitých esenciálnych olejov. Čaga je bohatá na antioxidanty, ktoré pohlcujú voľné radikály a neutralizujú ich, aby nemohli poškodiť bunky v tele, čím prispieva práve k dlhovekosti.

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chcete sa dozvedieť o Čage viac?

Chaga kráľovná zo Sibíri
Získajte E-book zdarma: Chaga, kráľovná zo Sibíri

Všetko, čo potrebujete vedieť o hube Čaga sibírska úžasnom výtvore prírody – nájdete na jednom mieste vo viac ako 25 stranovom E-booku, ktorý je plný informácií a zaujímovastí. Stiahnite si ho úplne zadarmo teraz.